Neděle, 28 května, 2023
- Komerční sdělení -aktuálně

Jaké máte možnosti, pokud vybíráte nosiče kol? A kde je nejlépe koupit?

Cykloturistika patří mezi oblíbené sporty, a tak bychom si rádi svá kola převezli tam, kde bychom si chtěli užít nádherný cyklovýlet. Ať už je to za hranice nebo u nás v Česku, kde je opravdu mnoho nádherných míst, kola celé rodiny do kufru auta rozhodně nedáme. Proto spolehlivé a jednoduché řešení bude koupě nosiče kol, ale jakého? Existuje více druhů. Abyste měli jasno, ve zkratce vám je představíme. 

Oblíbený nosič kol na tažné zařízení

Jak už jste z názvu zjistili, jde o nosič kol na tažné zařízení, který je mezi lidmi velmi oblíbený. Upevnit na něj můžete až čtyři kola pro celou rodinu. Samotné upevnění nosiče není složité. Navíc nemění jízdní vlastnosti vozu, ani spotřebu. Jediné co bude potřeba, je třetí poznávací značka, kterou musíte upevnit na nosič. 

Střešní nosiče kol

Střešní nosiče zřejmě pro křehkou ženu vhodné nebudou. Jelikož je musíte dát nad hlavu, volit by je měli především muži. Jejich velkou výhodou je jistě cena a kvalitní provedení. Na střeše vozu můžete převézt až čtyři kola najednou. Pozor si dávejte na výšku vozu. Do podzemních garáží byste mohli mít potíže s průjezdem. Také se rozmyslete, na co střešní nosiče umístíte, zda na příčníky uchycené pod lemem střechy či na hagusy společně s příčníky. 

Nosiče na páté dveře

Posledním typem, který vám dnes představíme, je nosič na páté dveře. Jedná se o elegantní řešení, které vypadá vkusně. I na takovém nosiči převezete až čtyři kola. Výška vozu, ale i spotřeba se nemění. Není však možné nosiče namontovat na všechna auta. Potíže mohou nastat u sedanů. Naopak SUV či vyšší auta, transportéry a podobné, mohou využívat výhod těchto nosičů. 

Dovolená strávená s milovanou rodinou, a ještě k tomu aktivním pohybem, je nejen dobrá pro vaše zdraví, ale také pro utužení rodinných vztahů.      

Další články autor

Comments

spot_img

Nejnovější články